TV (Algemeen)

Geke in NCRV's Schepper & Co:
{rawcontent rc=126}
Van de NCRV website: Geke van der Sloot is oprichtster en leidster van Zangschool Geke’s Tiental uit Urk.Een Zangschool die klinkt als een klok, met optredens van Delfzijl tot Terneuzen. Klinkende namen als Marco Bakker en Marco Borsato verlenen belangeloos hun medewerking als Geke dat vraagt. Voor haar zangschool geeft Geke alles op: tijd, geld en privé. Waarom doet ze dat?

{rawcontent rc=99}
Uitzending gemist? Bekijk hierboven de film via de player van uitzendinggemist.nl

URK – De VPRO zond op dinsdag 4 januari 2011 de film ”Hallelujah” over het gelijknamige jubilerende Urker mannenkoor uit.

Tiemen Roos (al 27 jaar lid van het Urker Mannenkoor)  zegt hierover: "Zoals jullie mij kennen zal ik niet snel reclame maken voor een televisie-uitzending (ik heb zelf niet eens TV),  maar deze keer maak ik graag een uitzondering. Het gaat om een documentaire-film waar naar mijn diepe overtuiging een getuigenis van uitgaat!  Het is geen documentaire in de klassieke zin van het woord, maar meer een portret van het koor, geweven rond de persoonlijke levens van enkele leden, en gelinkt met de actualiteit van de Urker samenleving. Deze film moeten jullie echt allemaal gaan bekijken! 

Voor deze film is ons koor een jaar lang gevolg door een cameraploeg en zijn vele interviews afgenomen. Uit de meer dan 100 uur beeldmateriaal is een 80 minuten durende documentaire gemaakt. Als koor hebben we de premiere al mogen zien en IEDEREEN was diep onder de indruk. 

In de film over het Urker Mannenkoor, door filmmaker Kees Brouwer (geboren Urker) het embleem van de Urker samenleving genoemd, wil Brouwer afrekenen met een aantal clichés over Urk. Hij is daar naar mijn mening zeer goed in geslaagd.

Toen duidelijk werd dat de VPRO de uitzender zou worden, heeft het bestuur van ons koor met de VPRO-directie een stevig gesprek gevoerd. Daarin zijn garanties gegeven m.b.t. respectering van onze identiteit. Het koor heeft zich bewust kwetsbaar opgesteld, met in ons hoofd het bijbelwoord dat we niet mogen weigeren als iemand getuigenis vraagt van de hoop die in ons is. Ik kan, nu de film klaar is, alleen maar zeggen dat wij niet beschaamd zijn geworden." 

 

 Het koor Zon en zegen uit Biddinghuizen vierde afgelopen zaterdag haar 45-jarig bestaan. Dit jubileum werd gevierd met een feestelijk concert in De Voorhof. Speciale gast was zanger Ernst Daniel Smid. Omroep Flevoland maakte een reportage in de serie " Binnen de Dijken" waarin o.a. ook dirigent Jaap Kramer aan het woord komt. (Klik door voor de "Uitzending Gemist" video.)
 Zaterdag 14 juni kon U de EO Jongerendag de hele dag (van 09:45 - 16:55) volgen op Nederland 2 (en ook via  OmegaTV).

Tijdens de tv-uitzending heb je niet de volledige concerten kunnen zien. Maar niet getreurd!  Vanaf nu zijn via de EO Jongeren site ook de uitgebreide versies van de concerten te checken!

(Klik door voor links naar verschillende video opnames)
Bekijk  de TV uitzending van LUX van gisterenavond.waarin het Urker mannenkoort Crescendo in de schijnwerper stond.
 Videoregistratie (in 2 delen) van de Matthäus Passion 1997 vanuit de Grote Kerk in Naarden. Uitvoerenden zijn het Koor en Barokorkest van de Nederlandse Bachvereniging en het jongenskoor van de Koorschool St. Bavo uit Haarlem. Dirigent is Jos van Veldhoven.

Zingen in de Zomer - zidz.urk.nu/site/index.php/video-s-van-derden/52-tv-algemeen - - groen.zingenindezomer.nl(185.107.225.171) - 28-01-2022 00:28:49 Europe/Amsterdam) -